Jak Hackathon v 5 snadných krocích

Proč o Hackathonech nemluví více lidí? Jsou to výbuchy a často dodávají bezplatná jídla a fidgetky. A co je nejdůležitější, jsou to skvělý způsob, jak mohou vývojáři softwaru zlepšit své dovednosti v krátkém čase, a zároveň nabízejí netechnickým profesionálům příležitost vykonat vizi a oživit nápad.

Pokud máte zájem o vstup do jedné, pořádají je pořádají vysoké školy a organizace související s technologiemi. Jsem hrdý na to, že mohu pracovat pro společnost (Asurion), která sponzoruje každoroční hackathon, který produkuje desítky inovativních nápadů a působivých implementací. Během letošní akce, kromě zvládnutí obklopení se skvělými spoluhráči, jsem provedl těchto pět kroků, abych optimalizoval můj hackathonový zážitek.

1. Vyberte něco aktuálního

Z hackathonů vychází mnoho zajímavých projektů, ale poté, co jste byli několik, začnete vidět několik opakování. Chcete-li maximalizovat novost, zkuste vybrat relativně novou technologii nebo téma. I když nevyhrajete, dozvíte se více a rozšíříte omezení vaší zóny pohodlí.

Například kvůli obrovskému nárůstu vlastnictví domácího asistenta (129% meziročně) se náš tým rozhodl využít Amazon Echo pro náš hack. Naše služba, Soluto, poskytuje okamžitou prémiovou podporu pro technologické problémy. Mysleli jsme si, že Echo může být vhodným vstupním bodem do naší služby.

Váš nápad na hackathon nemusí vždy změnit svět. Může to být něco jednoduchého a zábavného, ​​inspirovaného poutavou novou show, filmem nebo hrou. Zúčastnil jsem se svého prvního hackathonu před několika lety, kdy původně vyšel rok 2048. Protože jedním z našich sponzorů byl SendGrid, rozhodl jsem se společně hacknout e-mailovou hru 2048. To bylo dobře přijato, kvůli jeho významu v té době.

2. Definujte MVP

Většina hackathonů trvá 24 až 72 hodin. I když se to může zdát, jako by bylo hodně času na práci, není to, i když si přinesete spacák. Jako takový musíte definovat minimálně životaschopný produkt (MVP), který je pro váš tým možné vytvořit, a přitom nechat čas na náhradní.

Toho lze dosáhnout omezením vašeho hacku na několik základních funkcí. Pokud je váš hack příliš široký, bude každá funkce pravděpodobně vypadat nepotištěná. Pokud máte nápady, jak svůj hack v budoucnu rozšířit, zahrňte je do své prezentace jako body mluvení. Publikum a rozhodčí vám však neodpouští, pokud máte skvělou prodejní výšku, ale nic hmatatelného, ​​co byste jí mohli ukázat.

Slavnostní předání cen na Asurion Hackathon 2017 (Nashville). Zleva doprava: Barry Vandevier (soudce a prezident operací), Alex Hughes, Lucas Rudd, Jonathan Hughes, Daniel Cottone a Brandon Evans

3. Předčasně otestujte integraci třetích stran

Mnoho hackerů využívá k integraci své aplikace s jinými webovými službami rozhraní pro programování aplikací (API). Můžete mít své uživatele, aby se přihlašovali prostřednictvím svého účtu Google, rozesílali tweety, které zaznamenávají jejich aktivitu v aplikaci, a mnoho dalšího. Použití API rozšiřuje vaše cílové publikum, zjednodušuje vývojovou práci a obohacuje vaše uživatelské prostředí.

API, bohužel, mají svá omezení. Tyto třetí strany velmi usilovně pracovaly na svých databázích a funkcích a nedovolí vám je používat beze změny. Některá rozhraní API vyžadují platbu, nejvíce omezují počet hovorů, které můžete v daném čase uskutečnit, a všechna omezují přístup k jejich datům. Chcete-li se vyhnout mylným představám, měli byste svůj případ použití integrace otestovat brzy, snad před vytvořením jakékoli jiné funkce.

To jsem se naučil tvrdě. V předchozím hackathonu se můj tým rozhodl vytvořit aplikaci na Facebooku, která identifikuje, se kterými přáteli jste v nedávné době neinteragovali, a dá vám možnost se s nimi znovu spojit. Celou aplikaci jsme vytvořili během první poloviny hackathonu před zahájením integrace API. Došlo pouze k jednomu problému: Facebook vám brání v získávání informací o vašich přátelích, pokud nemají také aplikaci. Protože by aplikace byla k ničemu, dokud by ji nenainstalovala významná část populace, museli jsme svůj nápad zcela přepracovat s velmi omezeným časem.

V Asurion Hackathon jsme měli prospěch z toho, že jsme mohli používat interní API, se kterými jsme v minulosti pracovali. I přesto jsme nejprve pracovali na integracích, jen pro případ, že by se něco stalo. To nám umožnilo soustředit většinu naší energie na vytváření a zdokonalování uživatelského prostředí.

4. Pokud se to nerozbije, neopravujte to

Pokud jste implementovali svůj MVP s časem na náhradní, možná budete v pokušení to nějakým způsobem změnit. Váš tým by neměl toto rozhodnutí přijímat lehce. Hack není produkt připravený k uvedení na trh. Refaktoring kódu na poslední chvíli nemá místo na hackathonu. Pokud váš hacker může použít některá další vylepšení nebo funkce, jimž čelí uživatelé, musíte vyhodnotit, jaké jsou riziko vs. odměna za tyto změny, a pokud se něco pokazí, dejte si čas na zotavení. Minimálně bych se zdržel jakýchkoli úprav hacku do hodiny od vaší poslední prezentace. V určitém okamžiku musíte přestat lámat věci!

To neznamená, že byste neměli vytvářet seznam možných změn, které by bylo možné řešit jindy. Jak již bylo zmíněno, hack, pokud je proveden správně, je pouze MVP, ne hotový produkt. Ale to by vám nemělo bránit v přemýšlení o budoucích iteracích konceptu. Doufejme, že váš hack je něco, čemu věříte, takže se po skončení soutěže můžete rozhodnout vybrat si projekt zpět. Jen neriskujte, že vám nic nepřeruší těsně před prezentací. Když o tom mluvíme…

5. Přítomnost jako váš hack závisí na tom (to dělá)

Někteří hackathoni mají sekvenční demonstrace, zatímco jiní mají vitríny, kde soudci kontrolují hacky ve svém volném čase. Ať tak či onak, na prezentaci záleží tolik, ne-li více, než samotný hack. Pokud máte úžasný projekt, ale nemůžete sdělit jeho úžasnost, co má smysl? Nezapomeňte věnovat značné množství času přípravě a procvičování prezentace.

To je místo, kde může být vývojáři ve vašem týmu nesmírně nápomocní. Po definování MVP mohou tito členové týmu plánovat, jak je co nejlépe prodávat na trhu souběžně s vývojem - pokud obě skupiny spolu komunikují o významných změnách. Vývojáři mohou pomoci soustředit se na „co“, zatímco ostatní pomáhají upřesnit „proč“.

Před navržením hřiště musíte identifikovat své publikum. Pokud váš hackathon vyzve veřejnost, aby posoudila, budete chtít upoutat jejich pozornost a udržet ji na nitě. Pokud prezentujete zúčastněným stranám v podnikání, začleňte klíčové finanční projekce a příklady přidané hodnoty pro organizaci. A konečně, pokud vaši kolegové hackeři hodnotí váš projekt, jděte přes technický zásobník a předvádějte složitosti své architektury.

Nejpamátnější prezentace jsou obvykle nejaktivnější. Je to jedna věc, která svědčí o používaném programu; je to další zážitek pro sebe. Pokud můžete najít způsob, jak publiku ukázat svůj produkt, jděte na něj (pokud jste si vědomi svých potenciálních případů).

Pokud budete postupovat podle těchto kroků, měli byste opustit hackathon se zajímavým, jedinečným a dobře provedeným výstupem. Tím nechci říci, že máte zaručené vítězství, ale to je mnohem méně důležité než dovednosti a zkušenosti, které získáte účastí na těchto akcích.

Máte-li zájem vstoupit do našeho týmu, neváhejte a podívejte se na pracovní nabídky v Soluto Nashville a pošlete mi poznámku!